Πέμπτη 25 Απρίλιος 2024

πρός Μαθητές

Εκδόθηκε το 3ο -και τελευταίο για φέτος- Τεύχος της Σχολικής Εφημερίδας μας, του "Οίστρου"!

Θα τη βρείτε εδώ.

Καλή ανάγνωση!

Στα πλαίσια του μαθήματος Αγγλικών της κας Τσαρτσαρή Αθηνάς, παιδιά της Α' τάξης συνέγραψαν χριστουγεννιάτικες ιστορίες και τις παρουσίασαν σε μορφή ηλεκτρονικού βιβλίου.  Μπορείτε να τις διαβάσετε εδώ.

Το βιβλίο δημιουργήθηκε με την εφαρμμογή Book Creator - Love Learning - Book Creator app

Εκδόθηκε το 2ο Τεύχος της Σχολικής Εφημερίδας μας, του "Οίστρου"!

Θα τη βρείτε εδώ.

Καλή ανάγνωση!

Εκδόθηκε το πρώτο φύλλο της ηλεκτρονικής εφημερίδας «Οίστρος». Την εφημερίδα εκδίδουν οι μαθητές και μαθήτριες που συμμετέχουν στο ομώνυμο πρόγραμμα πολιτιστικών δραστηριοτήτων του σχολείου μας. Ωστόσο, η εφημερίδα μας αποτελεί βήμα «διαλόγου» όλων των μαθητών του 1ου Φιλίππειου – Γυμνασίου Βέροιας και γι’ αυτό είναι ανοιχτή σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου.

Για να διαβάσετε το 1ο τεύχος πατήστε εδώ.

Καλή Ανάγνωση!