Παρασκευή 10 Μαϊος 2024

ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ ? ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΤΟΥ «ΟΧΙ»

Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2015 γιορτάσαμε στο Σχολείο μας τη μεγάλη διπλή γιορτή της Σημαίας και την επέτειο του «Όχι».

Η Σημαία παραδόθηκε στα χέρια των Άριστων, ως υπενθύμιση ότι ο Ελληνισμός  μόνο με τη συνεχή καλλιέργεια του πνεύματος μπορεί να διατηρηθεί, παραδόθηκαν οι Έπαινοι και τα Βραβεία και ακολούθησε η γιορτή στο αμφιθέατρο.

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές που διακρίθηκαν, παροτρύνουμε και τους υπόλοιπους να προσπαθήσουν να τα πάνε καλύτερα και τους συγχαίρουμε όλους για την εξαιρετική αγωγή που έδειξαν ως θεατές στη γιορτή, τιμώντας τους προγόνους μας και δείχνοντας σεβασμό στους υπεύθυνους καθηγητές, κ. Αικατερίνη Κερασίδου και κ. Ιωάννη Κεβρεκίδη καθώς και  στους συμμαθητές τους, οι οποίοι συμμετείχανε στη γιορτή.

4ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΗΜΑΙΑΣ 6ΓΙΟΡΤΗ