Πέμπτη 9 Μαϊος 2024

Ανακοινώθηκε η Προκήρυξη του 7ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας, που θα διεξαχθεί στις 21, 22 και 23 Απριλίου 2015 στο Συνεδριακό Κέντρο «Ν. Οικονόμου» (ΝΟΗΣΙΣ- Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας).

Το 7ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής διοργανώνεται από την Περιφερειακή Διεύθυνση Α?/θμιας και Β?/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, τους Σχολικούς Συμβούλους Πληροφορικής, το Σωματείο Φίλων του Τεχνικού Μουσείου Θεσσαλονίκης και το Ίδρυμα ΝΟΗΣΙΣ - Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεσης Περίληψης Εργασίας είναι η Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2015.

Για να κατεβάσετε την προκήρυξη πατήστε εδώ.