Κυριακή 28 Απρίλιος 2024

Σε συνέχεια του υπ’ αριθμ.9129/Δ2/27-01-2021 εγγράφου μας με θέμα: «Έγκριση του Διεθνούς Διαδικτυακού Μαθητικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με θέμα: Οι μαθητές αποτυπώνουν εικαστικά το νόημα του Αγώνα του 1821, του Ελληνικού Ιδρύματος Πολιτισμού, για το σχολικό έτος 2020-2021», o οποίος απευθύνεται σε μαθητές/τριες των Ε’, ΣΤ’ τάξεων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και σε μαθητές/τριες των Α’, Β’ Γ’ τάξεων του Γυμνασίου της Ελλάδας και των ομογενειακών Δημοτικών και Γυμνασίων σχολείων του εξωτερικού, σας ενημερώνουμε ότι λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών της παρούσας κατάστασης (Covid-19) και της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, το Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού αποφάσισε την παράταση στην υποβολή κατάθεσης έργων που αφορούν τον εν λόγω Διαγωνισμό έως και την 30η Απριλίου 2021.