Τετάρτη 1 Μαϊος 2024

Την Παρασκευή 29/04/2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Γυμνασίου- Φιλίππειο,  του 1ου ΓΕΛ Βέροιας και του 2ου ΓΕΛ Βέροιας, κάνοντας πράξη τον εθελοντισμό, προσκαλούν όσους θέλουν και μπορούν να απαντήσουν σε αυτό το κάλεσμα προσφοράς προς τον συνάνθρωπο.

Η αιμοληψία θα γίνει στο τμήμα αιμοδοσίας του Γ. Ν. Βέροιας από 1/4/2024 έως και 5/4/2024 από τις 9:00π.μ. έως τις 13:00μ.μ.

Για την πρωτοβουλία αυτή αντιπροσωπεία μαθητών/τριών επισκέφθηκαν το κέντρο της πόλης όπου και ενημέρωσαν τους πολίτες για τη δράση με διανομή ενημερωτικών φυλλαδίων, αφισοκόλληση και επίδειξη πλακατ έτσι ώστε να αναδείξουν την κοινωνική ευαισθησία τους και τη διάθεσή τους για προσφορά.

Οι εκπαιδευτικοί που υποστήριξαν τον σχεδιασμό αυτό είναι:

Τσικερδάνος Κωνσταντίνος, Τσακελίδου Κωνσταντία από το 1ο Γυμνάσιο Βέροιας «Φιλίππειο»

Γιαννοπούλου Νανά, Ζαφειρόπουλος Αλέξανδρος, Βαρελά Μαργαρίτα από το 1ο ΓΕΛ Βέροιας

Βάχλα Κατερίνα, Τριγγώνη Αλεξάνδρα από το 2ο ΓΕΛ Βέροιας